ME20A0902C01
Mfr.Part #
ME20A0902C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 18W
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Voltage - Output :
9V
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Series :
ME20 (20W)
Region Utilized :
North America
Operating Temperature :
-20°C~70°C
No Load Power Consumption :
100mW Max