ME20A0703F01
Mfr.Part #
ME20A0703F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 15W
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Output :
7.5V
Series :
ME20 (20W)
Form :
Desktop (Class I)
Power (Watts) :
15W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
100mW Max