ME20A0703C01
Mfr.Part #
ME20A0703C01
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
Product Category :
Applications :
Medical
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
ME20 (20W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
Voltage - Output :
7.5V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Power (Watts) :
15W
No Load Power Consumption :
100mW Max