MDB1-15SCBRM7
Mfr.Part #
MDB1-15SCBRM7
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Number of Rows :
2
Backset Spacing :
Current Rating (Amps) :
3A
EAR99
Published :
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions :
15
HTS Code :
Contact Finish Thickness :
Current Rating :
3A
Factory Lead Time :
15 Weeks
Features :
Housing Material :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Material Flammability Rating :
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
MDB1-15SCBRM7
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDB1-15SCBRM7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~150°C, MDB1-15SCBRM7 pinout, MDB1-15SCBRM7 datasheet PDF, MDB1-15SCBRM7 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDB1-15SCBRM7 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.