MDA2R10MV2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MDA2R10MV2
Manufacturer
Crouzet
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR 10A 250V
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Crouzet
Product Category :
Time Delay Relays
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Voltage - Supply :
24V~240VAC/DC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)