MCF5475VR200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCF5475VR200
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
388-BBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Oscillator Type :
External
ECCN Code :
5A002.A.1
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Number of I/O :
99
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
32K x 8
Package / Case :
388-BBGA
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Series :
MCF547x
Speed :
200MHz
Base Part Number :
MCF5475
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.43V~1.58V