MCB10-101-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCB10-101-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
100 oHms Mid Current Chip Bead
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Impedance @ Frequency :
100 Ohms @ 100 MHz
Filter Type :
Current Rating (Max) :
600mA
Features :
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Ratings :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series :
MCB10
Datasheets
MCB10-101-RC
Allied Components International MCB10-101-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN