MBC120-1012L-2
Mfr.Part #
MBC120-1012L-2
Description
POWER SUPPLY;MBC120-1012L-2;AC-D
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input :
85V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output 1 :
12V
Size / Dimension :
3.00Lx2.00W x 1.18 H 76.2mmx50.8mmx30.1mm
Efficiency :
90%
Open Frame
Feature :
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Approval Agency :
CB, CE, cULus, NEMKO
Power (Watts) :
100W 120W Forced Air
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Voltage - Isolation :
4kV
Series :
MBC120 (120W)
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
8.33A
Datasheets
MBC120-1012L-2
Bel Power Solutions MBC120-1012L-2
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH