MAPLAD6.5KP58CA
Mfr.Part #
MAPLAD6.5KP58CA
Manufacturer
Microsemi
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC MINI-PLAD
Manufacturer :
Microsemi
Power - Peak Pulse :
6500W 6.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
69.1A
Package / Case :
Nonstandard SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V