MAPLAD36KP33AE3
Mfr.Part #
MAPLAD36KP33AE3
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Power - Peak Pulse :
36000W 36kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Pbfree Code :
yes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
676A