MAPLAD36KP200AE3
Mfr.Part #
MAPLAD36KP200AE3
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
No
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
112A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
322V
Power - Peak Pulse :
36000W 36kW
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Breakdown (Min) :
222V