MAPLAD30KP400CAE3
Mfr.Part #
MAPLAD30KP400CAE3
Description
TVS DIODE 400VWM 644VC PLAD
EAR99
Element Configuration :
Single
JESD-609 Code :
e3
Reverse Standoff Voltage :
400V
Package / Case :
Nonstandard SMD
Pin Count :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Pulse Current :
46A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Peak Pulse Power :
30kW
Mount :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Clamping Voltage :
644V
Published :
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
444V
Number of Pins :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Zener
Number of Elements :
1
Bidirectional Channels :
Test Current :
5mA
Number of Terminations :
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power Line Protection :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Pbfree Code :
yes
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W