MAPLAD30KP350A
Mfr.Part #
MAPLAD30KP350A
Description
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
389V
Number of Terminations :
1
Reverse Standoff Voltage :
350V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Clamping Voltage :
564V
Peak Pulse Current :
53A
Pbfree Code :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Nonstandard SMD
Pin Count :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Element Configuration :
Single
Power Line Protection :
No
Peak Pulse Power :
30kW
Test Current :
5mA
Zener
Terminal Form :
Gull wing
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW