MAPLAD30KP22A
Mfr.Part #
MAPLAD30KP22A
Description
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Product Category :
Peak Pulse Current :
822A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of Terminations :
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Test Current :
5mA
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Elements :
1
Direction :
Unidirectional
Number of Pins :
2
Reverse Standoff Voltage :
22V
Max Reverse Leakage Current :
45µA
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Pbfree Code :
No
Clamping Voltage :
36.4V
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
Pin Count :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Form :
Gull wing
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Element Configuration :
Single
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Peak Pulse Power :
30kW