MAPLAD18KP45A
Mfr.Part #
MAPLAD18KP45A
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
Nonstandard SMD
Supplier Device Package :
PLAD
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
No
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
248A