MAPLAD18KP15AE3
Mfr.Part #
MAPLAD18KP15AE3
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PLAD
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
738A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power - Peak Pulse :
18000W 18kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Zener
Series :
Military, MIL-PRF-19500
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Package / Case :
Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V