MAPLAD15KP45CA
Mfr.Part #
MAPLAD15KP45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Zener
Number of Elements :
1
Pin Count :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
207A
Nonstandard SMD
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
45V
Element Configuration :
Single
Clamping Voltage :
72.7V
Diode Element Material :
SILICON
Peak Pulse Power :
15kW
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Published :
Terminal Finish :
TIN LEAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Pbfree Code :
No
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Direction :
Bidirectional
ECCN Code :
EAR99
Bidirectional Channels :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Current :
5mA