MAPLAD15KP22A
Mfr.Part #
MAPLAD15KP22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC PLAD
Product Category :
Test Current :
5mA
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Reverse Standoff Voltage :
22V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
423A
Peak Pulse Power :
15kW
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Factory Lead Time :
18 Weeks
Clamping Voltage :
35.5V
Element Configuration :
Single
Unidirectional Channels :
1
Terminal Form :
Gull wing
Type :
Zener
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
Nonstandard SMD
Pin Count :
Bulk
Number of Elements :
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V