MAL215876123E3
Mfr.Part #
MAL215876123E3
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP
Diameter :
30mm
Tolerance :
±20%
Impedance :
46mOhm
Series :
158 PUL-SI
Leakage Current :
0.6mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
4.19A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
53mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
4.19A
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
12000µF
Height :
35mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Factory Lead Time :
49 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Datasheets
MAL215876123E3
Vishay MAL215876123E3
158 PUL-SI 12000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.19A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead