MAL215856822E3
Mfr.Part #
MAL215856822E3
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
49mOhm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Height :
40mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current :
3.79A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Diameter :
22mm
Capacitance :
8200µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
58mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
25V
Leakage Current :
0.41mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Lead Pitch :
10.0076mm
Series :
158 PUL-SI
Ripple Current @ Low Frequency :
3.79A @ 100Hz
Published :
Datasheets
MAL215856822E3
Vishay MAL215856822E3
158 PUL-SI 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.79A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead