MAL211949331E3
Mfr.Part #
MAL211949331E3
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 330UF 100V AXIAL
Series :
119 AHT-DIN
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ripple Current @ Low Frequency :
920mA @ 100Hz
Impedance :
370mOhms
Polarization :
Polar
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Voltage - Rated :
100V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
480mOhm @ 100Hz
Capacitance :
330µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial, Can
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Life (Hours) :
8000 hours
Tolerance :
-10% +50%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Ripple Current :
920mA
Lifetime @ Temp :
8000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Datasheets
MAL211949331E3
Vishay MAL211949331E3
119 AHT-DIN 330μF Capacitor -10% +50% Tape & Reel (TR) Through Hole 920mA 0.709Dia 18.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can