MAL209452471E3
Mfr.Part #
MAL209452471E3
Description
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Ripple Current :
1.58A
Series :
094 PME-SI
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.58A @ 120Hz
Packaging :
Tape and Box (TB)
Polarity :
2000 hours
Max Operating Temperature :
105°C
Impedance :
150mOhms
Capacitance :
470µF
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
240mOhm @ 120Hz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
10.0076mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Datasheets
MAL209452471E3
Vishay MAL209452471E3
094 PME-SI 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.58A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In