MAL205844153E3
Mfr.Part #
MAL205844153E3
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Ripple Current :
3.78A
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Leakage Current :
0.904mA
Termination :
Snap in
Voltage - Rated :
10V
Height :
40mm
Diameter :
25mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
38mOhm @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Terminal Pitch :
10mm
Series :
058 PLL-SI
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
15000µF
Life (Hours) :
5000 hours
Impedance :
30mOhm
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
Bulk
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
3.78A @ 100Hz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
MAL205844153E3
Vishay MAL205844153E3
058 PLL-SI 15000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 3.78A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In