MAL205742331E3
Mfr.Part #
MAL205742331E3
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Ripple Current :
1.36A
Leakage Current :
0.4mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
430mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
200V
Ripple Current @ Low Frequency :
1.36A @ 100Hz
Diameter :
22mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
12000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
10mm
Published :
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Impedance :
310mOhm
Series :
057 PSM-SI
Life (Hours) :
12000 hours
Height :
40mm
Tolerance :
±20%
Applications :
Audio
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
330µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Datasheets
MAL205742331E3
Vishay MAL205742331E3
057 PSM-SI 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.36A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In