MA4M1100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MA4M1100
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Nonstandard Chip
Datasheet
Download
Description
CAP SILICON 100PF 100V SMD
Stock
800
In Stock :
800
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Silicon Capacitors
Series :
4m
Pbfree Code :
No
Length :
0.79 mm
MACOM
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
ESL (Equivalent Series Inductance) :
Surface Mount :
yes
Product Status :
Active
Dielectric Material :
SILICON NITRIDE
Applications :
Package / Case :
Nonstandard Chip
Width :
0.79 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
RoHS :
Details
Features :
High Reliability
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
Voltage - Breakdown :
100 V
Size Code :
0303
Brand :
MACOM
Subcategory :
Capacitors
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.032" L x 0.032" W (0.83mm x 0.83mm)
Number of Terminals :
2
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Package :
Tray
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Height :
0.008" (0.20mm)
Datasheets
MA4M1100
MACOM Technology Solutions MA4M1100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD
Catalog related products
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD