M15KP58AE3/TR
Mfr.Part #
M15KP58AE3/TR
Description
TVS 58V 5% 15000W UNI
Product Category :
Base Product Number :
M15KP
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Brand :
GENERAL PURPOSE
Microchip
No
Supplier Device Package :
DO-204AR
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type :
Through Hole
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
160A
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
94V