M15KP48A/TR
Mfr.Part #
M15KP48A/TR
Description
TVS 48V 5% 15000W UNI
Product Category :
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
193A
Brand :
Mounting Type :
Through Hole
Power Line Protection :
No
Microchip
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.7V
Type :
Zener
Capacitance @ Frequency :
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Supplier Device Package :
DO-204AR
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)