M15KP36A/TR
Mfr.Part #
M15KP36A/TR
Description
TVS 36V 5% 15000W UNI
DO-204AR, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59.7V
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
251A
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package :
DO-204AR
Power Line Protection :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V
Voltage - Breakdown (Min) :
40V