M15KP28CAE3
Mfr.Part #
M15KP28CAE3
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC DO204AR
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Terminal Form :
Wire
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Element Configuration :
Single
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Number of Elements :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Clamping Voltage :
47.5V
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Bidirectional Channels :
1
Case Connection :
Isolated
Peak Pulse Power :
15kW
Additional Feature :
High Reliability
Peak Pulse Current :
316A
Number of Pins :
2
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Type :
Zener
Published :
Max Reverse Leakage Current :
25μA
Reverse Standoff Voltage :
28V
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Test Current :
5mA
Terminal Finish :
MATTE TIN
Mounting Type :
Through Hole
Diode Element Material :
SILICON
Direction :
Bidirectional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ