M15KP280A/TR
Mfr.Part #
M15KP280A/TR
Description
TVS 280V 5% 15000W UNI
Product Category :
Microchip
No
Brand :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
280V
Voltage - Breakdown (Min) :
311V
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Type :
Zener
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
452V
Capacitance @ Frequency :
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
33A