M15KP22CAE3
Mfr.Part #
M15KP22CAE3
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC DO204AR
Product Category :
Mount :
DO-204AR, Axial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Power :
15kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
High Reliability
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Diode Element Material :
SILICON
JESD-609 Code :
e3
Peak Pulse Current :
404A
Type :
Zener
Max Reverse Leakage Current :
500μA
Mounting Type :
Through Hole
Bidirectional Channels :
No
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Form :
Wire
Reverse Standoff Voltage :
22V
Test Current :
10mA
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Case Connection :
Isolated
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Clamping Voltage :
37.1V