M15KP22A/TR
Mfr.Part #
M15KP22A/TR
Description
TVS 22V 5% 15000W UNI
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power Line Protection :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.1V
Brand :
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Microchip
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type :
Through Hole
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
404A