M15KP200CA
Mfr.Part #
M15KP200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC DO204AR
Product Category :
Test Current :
5mA
Mounting Type :
Through Hole
Direction :
Bidirectional
Number of Terminations :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
222V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Elements :
1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
15kW
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
200V
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Peak Pulse Current :
47A
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Bulk
Diode Element Material :
SILICON
Power Line Protection :
No
Case Connection :
Isolated
Terminal Finish :
TIN LEAD
Terminal Form :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
ECCN Code :
EAR99
Series :
Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Element Configuration :
Single
Mount :
Through Hole
Number of Pins :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Clamping Voltage :
322V