LUB200M-062CP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LUB200M-062CP
Manufacturer
NetPower Corporation
Description
200W LED Driver, UL Listed
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
NetPower Corporation
Product Category :
Size / Dimension :
7.62 L x 2.68 W x 1.54 H (193.6mm x 68.0mm x 39.0mm)
Features :
OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Chassis Mount
Weight :
Series :
LUB200X (200W)
Voltage - Output :
38 ~ 62V
Package :
Tray
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Approval Agency :
UL
Current - Output (Max) :
5A
Dimming :
Analog, PWM
Type :
Constant Current, Voltage
Standard Number :
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Product Status :
Active
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
200 W
Ratings :
IP67
Datasheets
LUB200M-062CP
LUB200M-062CP datasheet pdf and LED Drivers product details from TPOWER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    11.4MM HALF BRICK HEATSINK
    22.9MM HALF BRICK HEATSINK
    11.4MM QUARTER BRICK HEATSINK
    11.4mm Quarter brick heatsink
    90-305Vac, 75W CC/CP LED Driver