LUB200M-062C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LUB200M-062C
Manufacturer
NetPower Corporation
Description
90-305VAC, 200W CC/CP LED DRIVER
Manufacturer :
NetPower Corporation
Product Category :
Topology :
AC DC Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
Efficiency :
92%
Package :
Tray
Features :
OTP, OVP, SCP
Ratings :
IP67
Voltage - Output :
38 ~ 62V
Approval Agency :
CE, cURus
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Number of Outputs :
1
Type :
Constant Current
Power (Watts) :
200 W
Series :
LUB200X (200W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Product Status :
Active
Base Product Number :
LUB200M
Size / Dimension :
7.62 L x 2.68 W x 1.46 H (193.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
Dimming :
Analog, PWM
Termination Style :
Wire Leads
Current - Output (Max) :
5A
Datasheets
LUB200M-062C
NetPower Corporation LUB200M-062C
LUB200M-062C datasheet pdf and LED Drivers product details from TPOWER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    11.4MM HALF BRICK HEATSINK
    22.9MM HALF BRICK HEATSINK
    11.4MM QUARTER BRICK HEATSINK
    11.4mm Quarter brick heatsink
    90-305Vac, 75W CC/CP LED Driver