LSQCA251818T2R2M
Mfr.Part #
LSQCA251818T2R2M
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 630MA 130MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
68MHz
Height :
1.8 mm
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Width :
1.8 mm
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Length :
2.5 mm
Current Rating (Amps) :
630 mA
Datasheets
LSQCA251818T2R2M
TAIYO YUDEN LSQCA251818T2R2M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD