LSQCA201212T220K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSQCA201212T220K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 130MA 3.7 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Core Material :
Ferrite
Termination :
Standard
Supplier Device Package :
Type :
Wirewound
Q @ Freq :
Product :
Power Inductors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Style :
PCB Mount
Product Category :
Power Inductors - SMD
Core Type :
Wirewound
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Current - Saturation (Isat) :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
RoHS :
Details
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
LSQC
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Width :
1.25 mm
DC Resistance (DCR) :
4.81Ohm Max
Product Status :
Active
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Height :
1.2 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
22 µH
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings :
Current Rating (Amps) :
130 mA
Length :
2 mm
Datasheets
LSQCA201212T220K
TAIYO YUDEN LSQCA201212T220K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD