LSQCA251818T150M
Mfr.Part #
LSQCA251818T150M
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 15UH 285MA 650MOHM SMD
Inductance :
15 µH
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Length :
2.5 mm
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
DC Resistance (DCR) :
845mOhm Max
Height :
1.8 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Brand :
Width :
1.8 mm
Current Rating (Amps) :
285 mA
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Datasheets
LSQCA251818T150M
TAIYO YUDEN LSQCA251818T150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD