LSAPB2520MKTR33M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSAPB2520MKTR33M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 4.4A 23 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
Material - Core :
Metal
Series :
LSAP
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Core Material :
Metal
DC Resistance (DCR) :
23mOhm Max
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Supplier Device Package :
Width :
2 mm
Product Type :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Saturation (Isat) :
6.6A
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Features :
Saturation Current :
6600 mA
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Type :
Wirewound
Tolerance :
±20%
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Application :
High Current
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height :
1.2 mm
Product :
Power Inductors
Shielding :
Unshielded
Inductance :
330 nH
Core Type :
Wire Wound
Termination :
Standard
Current Rating (Amps) :
4.4 A
Test Frequency :
2 MHz
Length :
2.5 mm
Product Category :
Power Inductors - SMD
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Datasheets
LSAPB2520MKTR33M
TAIYO YUDEN LSAPB2520MKTR33M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD