LSAPB2520KKTR22M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSAPB2520KKTR22M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 4.9A 21 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Current Rating (Amps) :
4.9 A
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Type :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Length :
2.5 mm
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
RoHS :
Details
Series :
LSAP
Mounting Style :
PCB Mount
Core Material :
Metal
Brand :
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Core Type :
Wire Wound
Width :
2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Ratings :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current - Saturation (Isat) :
7.5A
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Termination :
Standard
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Inductance :
220 nH
Tolerance :
±20%
Height :
1 mm
Material - Core :
Metal
Package :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
2 MHz
Features :
Saturation Current :
7.5 A
Shielding :
Unshielded
Product :
Power Inductors
Datasheets
LSAPB2520KKTR22M
TAIYO YUDEN LSAPB2520KKTR22M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD