LS10-2R7J-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LS10-2R7J-RC
Manufacturer
Allied Components International
Description
2.7uH +/-5% Ferrite Core Chip
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
DC Resistance :
1 Ω
HTS Code :
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
0.95 A
Shielded :
No
Core Material :
Ferrite
Case/Size Code :
1210
Reach Compliance Code :
Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
7.9 MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
5%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminals :
2
Inductance-Nom (L) :
2.7 µH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
LS10-2R7J-RC
Allied Components International LS10-2R7J-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD