LQW18AN8N2D00D
Mfr.Part #
LQW18AN8N2D00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2NH 650MA 110MOHM SM
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Min Operating Temperature :
-55°C
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
650mA
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
DC Current :
650mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Composition :
Wirewound
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height :
800μm
Depth :
1mm
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Series Resistance :
110mOhm
Tolerance :
±0.5nH
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Max DC Current :
650mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Q Factor :
35
Inductance :
8.2nH
Current Rating :
650mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
787.4μm
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Weight :
3.005049mg
Resistance :
110mOhm
Series :
LQW18
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max