LQW15AN8N2J00D
Mfr.Part #
LQW15AN8N2J00D
Description
FIXED IND 8.2NH 540MA 140MOHM SM
Stock
247
In Stock :
247
500μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Non-Magnetic
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Weight :
793.786648μg
EAR99
Inductance Tolerance :
5%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Q Factor :
25
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Inductance :
8.2nH
Depth :
700μm
Case Code (Imperial) :
0402
Military Standard :
Not
Tolerance :
±5%
Number of Functions :
1
DC Current :
540mA
Test Frequency :
100MHz
Current Rating :
540mA
Case Code (Metric) :
1005
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Radiation Hardening :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Max DC Current :
540mA