LQW15AN5N1B00D
Mfr.Part #
LQW15AN5N1B00D
Description
FIXED IND 5.1NH 600MA 120MOHM SM
Inductance :
5.1nH
Depth :
700μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±0.1nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RECTANGULAR PACKAGE
REACH SVHC :
No SVHC
e3
Current :
135mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Material - Core :
Non-Magnetic
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
DC Current :
600mA
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
600mA
Q Factor :
25
Radiation Hardening :
No
Weight :
793.786648μg
Max DC Current :
600mA
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
8GHz
HTS Code :
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100MHz