LQW15AN51NG00D
Mfr.Part #
LQW15AN51NG00D
Description
FIXED IND 51NH 210MA 1.08OHM SMD
Fixed Inductors
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Max DC Current :
210mA
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Q @ Freq :
25 @ 200MHz
Inductance :
51nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Special Feature :
Q MEASURED AT 200 MHZ
Depth :
600μm
Shielding :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Current Rating :
210mA
Q Factor :
25
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Radiation Hardening :
LQW15
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
700mA
Material - Core :
Non-Magnetic
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
ONE SURFACE
DC Resistance (DCR) :
1.08Ohm Max
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Weight :
793.786648μg
Number of Functions :
1
DC Current :
210mA