LQW15AN30NG00D
Mfr.Part #
LQW15AN30NG00D
Description
FIXED IND 30NH 270MA 580MOHM SMD
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Q Factor :
25
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Inductance :
30nH
Test Frequency :
100MHz
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
270mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Imperial) :
Depth :
600μm
Termination :
SMD/SMT
Series :
LQW15
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Inductance Tolerance :
2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
DC Current :
270mA
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) :
580mOhm Max
Weight :
793.786648μg
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Lead Free :
Lead Free
e3
Current Rating :
270mA
7 Weeks
Current :
250mA