LQW15AN2N2G8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN2N2G8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH 2.53A 22MOHM SMD
Series :
LQW15
Type :
Wirewound
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Inductance :
2.2nH
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
2
Frequency - Self Resonant :
15.5GHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Rated Current-Max :
2.53A
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Shielding :
No
1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Current Rating (Amps) :
2.53A
Q @ Freq :
30 @ 250MHz