LQW15AN24NG8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN24NG8ZD
Description
FIXED IND 24NH 770MA 212MOHM SMD
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.77A
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
212mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Current Rating (Amps) :
770mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Shielding :
No
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
24nH
Test Frequency :
100MHz
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
31
Tolerance :
±2%