LQW15AN22NG8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN22NG8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 780MA 202MOHM SMD
Shielding :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
DC Resistance (DCR) :
202mOhm Max
Inductance :
22nH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
e3
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Surface Mount :
yes
Series :
LQW15
Rated Current-Max :
0.78A
Material - Core :
Non-Magnetic
Test Frequency :
100MHz
Current Rating (Amps) :
780mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C