LQW15AN15NH00D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW15AN15NH00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 460MA 160MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
460mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
LQW15
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
460mA
Case Code (Metric) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Shielding :
No
Material - Core :
Non-Magnetic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Functions :
1
Inductance Tolerance :
3%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
15nH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Weight :
793.786648μg
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±3%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
Q Factor :
30
Current :
310mA
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Factory Lead Time :
7 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Depth :
700μm
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
HTS Code :
DC Current :
460mA